Billedserier

ØVET SPRING/RYTME - TEAMGYM (4.- 9.KLASSE)

1. september 2016

ØVET SPRING/RYTME - TEAMGYM (4.- 9.KLASSE)

 
Sidste år startede Tvis Gymnastik et samarbejde op med Mejdal Gymnastik, for at tilbyde de unge gymnaster endnu støre udfordringer. Det vi erfarede var at der kom rigtig mange gymnaster der gerne ville lære noget mere, hvilket betød der var for mange på holdet, og gjorre at gymnasterne kom til at stå meget i kø, og ikke lærte alt det der var muligt.
 
Et par af ændringerne, trænings tiden er ændret til tirsdage mellem 18.00 og 19.30, og at der kun er plads til 25 - 30 gymnaster på holdet. Hvis man ønsker at være med på holdet, skal man tilmelde sig "vente listen". Læs mere om holdet ved at klikke her! nederst på den side, er det muligt at klikke sig videre til en side, hvor tilmelding på "vente listen" er muligt.


Seneste nyt
26.9.18
Tvis Gymnastik
Så er vi kommet rigtig godt i gang på alle hold....